ATMOSFERA

Rok temu, w lipcu 2018, mieliśmy zgrupowanie w Zakopcu! COS OPO Zakopane i mała sala. Niepełny wymiar boiska do koszykówki, ale zdecydowaliśmy się na warunki noclegowe i przede wszystkim jakość jedzenia, która zawsze była tam na najwyższym poziomie! W tym samym czasie swoje zgrupowanie odbywała kadra siatkówki seniorów. Chwili później zdobyli oni Mistrzostwo Świata, ale o tym w kolejny poście. 

Mała sala. Cholerny upał! Na sali wręcz sauna! Pot tak leciał z zawodników, że trenerzy stażyście chodzili tylko z mopami i wycierali. Co chwilę gdzieś było mokro i trzeba było wycierać parkiet. Ale właśnie w takich warunkach urodziło się coś co potem miało ogromne znaczenia! To tutaj powstała ta atmosfera, o której niektórzy trenerzy czy zawodnicy wspominają! Fakt była atmosfera! Tylko, że nie chodzi tutaj o sielankę i zabawę! W mojej ocenie chodzi o atmosferę pracy! Ta 16-ka, która wtedy trenowała dała z siebie naprawdę sporo! 

Pamiętam jak wychodzę ze swojego pokoju na trening, a przede mną idzie dwóch zawodników. Nie widzieli mnie. I jeden do drugiego mówi:
– Ja pierniczę, ale ciężko, a jeszcze (*****) kostkę podkręciłem!
– No, ale trzeba trenować! 

Dodam, że wtedy nikt nie opuścił treningu! Niesamowity etos pracy!

Newer Post

COMMENTS