Właśnie zakończył się Camp Centralny chłopców. Tym razem odbył się w Szczecinku, gdzie podczas 10-dniowego zgrupowania uczestniczyli wyselekcjonowani i najlepsi zawodnicy z rocznika 1997 i 1998. Codziennie gracze trenowali dwa razy dziennie po 2 godziny. Głównymi akcentami były podstawy w obronie (technika poruszania się w obronie, technika dojścia do rywala z piłką, poruszanie się w obronie, obrona przed ścięciem oraz podstawy obrony zespołowej), a także szybki atak i jego kontynuacja.

Muszę przyznać, że zawodnicy z wielkim zaangażowaniem bardzo ciężko trenowali, co z pewnością w najbliższym czasie przyniesie im odpowiednie efekty. Sztab szkoleniowy jest bardzo zadowolony z wykonanej pracy przez uczestników i wydaje nam się, że również sami zawodnicy zauważyli, że małymi kroczkami, metodycznie, można naprawdę wiele osiągnąć.

Każdego dnia, podczas każdego treningu gracz musi SŁUCHAĆ trenera. Wiedzieć jakie jest jego zadanie i być na tyle ZDYSCYPLINOWANY, aby powierzone zadanie wykonywał. Te dwa elementy powodują, że koszykarz może się rozwijać. Jeśli już zawodnik potrafi słuchać i potrafi być zdyscyplinowany, należy pamiętać, aby nie uderzyła mu “woda sodowa” do głowy. Gracz musi być POKORNY, nie wywyższać się, nie “wariować” i wykazać się sporą cierpliwością w dążeniu do celu.

Camp Centralny 2012 – Szczecinek

Jutro kilka słów o Campie.