Euroligowy produkt stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Kamera towarzyszy drużynom już od ich przyjazdu na halę. Przedmeczowa prezentacja miasta, wywiady w przerwie i po spotkaniu to coś co z pewnością się ogląda.

Z punktu widzenia trenerskiego kilka ciekawych rzeczy można wyciągnąć właśnie z takich wywiadów, czy choćby nawet z kamery, która jest na odprawie przedmeczowej. Oczywiście nie można zobaczyć całej odprawy, a właściwie do oglądnięcia jest  tylko kilkanaście sekund, ewentualnie niecała minuta.

Mimo wszystko kilka detali jest do wyciągnięcia, które mogą pomóc przy naszej pracy trenerskiej, tej szkoleniowej jak i organizacyjnej.


  • wygląd szatni, gdzie każdy zawodnik ma swoją szafkę ze zdjęciem
  • napoje izotoniczne
  • batony energetyczne
  • banany, które są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów. Spora ilość potasu potrzebna do koncentracji  • tablica flipchart, która umożliwia rysowanie zagrywek rywali, przypomnienie informacji jak kryć, czy choćby nawet rozpisanie najmocniejszych – najsłabszych rzeczy zawodników rywali. W obecnym sezonie można to świetnie zobaczyć u trenera Unicaji Joan Plaza
  • telewizor, na którym zawodnicy mogą obejrzeć krótki scouting zaraz po przybyciu do szatni

 Trzeba pamiętać, że każda zdobyta informacja jest na wagę złota. Chyba mistrzem ukrywania, albo pokazywania jak najmniejszej ilości rzeczy jest Zeljko Obradović. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na hasło w szatni Fener “NEVER ENOUGH”.


Klip z poprzedniego sezonu, gdzie można zobaczyć znacznie więcej z odprawy meczowej:


I na koniec odprawa przedmeczowa z szatni CSKA:

 

Dłuższy klip jak wyglądają szatnie euroligowych klubów oraz co trenerzy mówią możecie zobaczyć poniżej. W poprzednim sezonie znacznie więcej było można zobaczyć i usłyszeć co się dzieje przed meczem, jak i po.

Na koniec film z CSKA. O tym jak wygląda pokój trenerów, prawdziwa szatnia zawodników oraz całe zaplecze.